Waterschap Rivierenland
Ga direct naar het hoofdmenu of de inhoud.
Homepage > Werk in de buurt > Baggeren > Baggeren killen Land van Heusden en Altena

Baggeren killen Land van Heusden en Altena

Waterschap Rivierenland heeft in de winter van 2011/2012 een deel van de killen (kreken) in het Land van Heusden en Altena gebaggerd. In het najaar van 2012 starten we met de tweede fase.

Onderzoek

Ter voorbereiding van het baggeren hebben we de kwaliteit en hoeveelheid van het baggerslib vastgesteld. Ook hebben we laten onderzoeken of er in de bodem van de killen misschien niet-gesprongen explosieven aanwezig zijn. Er is gebleken dat dit misschien het geval is in de Oostkil en Bleeke Kil en in een klein deel van het Gat van Loopgauw. Deze wateren zullen daarom pas vanaf het najaar van 2012 gebaggerd worden. Eerst onderzoeken we daar welke uitvoeringsmethode het best gebruikt kan worden. We houden daarbij rekening met de hoeveelheid en de diepte van de eventuele explosieven. Veiligheid van omwonenden en werknemers staat hierbij voorop.

Natuur

Het grootste deel van de killen die we gaan baggeren, vallen binnen het Natura 2000 gebied De Biesbosch. Dit betekent dat de werkzaamheden plaatsvinden in een gebied waar de natuur zeer waardevol is. Ook bevinden zich beschermde dier- en plantensoorten binnen dit gebied. Daarom verdelen we het werk over drie winters. De natuur krijgt dan meer kans om zich te herstellen.

Land van Heusden en Altena 

Subsidie

Omdat door het baggeren de waterkwaliteit verbetert, wordt door de provincie Noord-Brabant een subsidie verleend voor dit project.

Planning

Op de kaart baggeren killen Heusden en Altena.pdf (pdf, 1027 Kb)   staat wanneer welke killen worden gebaggerd. We starten dus met de wateren waar geen munitie aanwezig is.

Andere projecten in de omgeving

Er zijn in dezelfde omgeving nog twee andere projecten die Waterschap Rivierenland voorbereidt en uitvoert. Een deel van de oevers langs de killen wordt natuurvriendelijke ingericht. Dit betekent dat er flauw aflopende oevers komen. Dit heeft een positieve invloed op de waterkwaliteit. Meer informatie hierover staat in de rubriek Waterbeheer.

En de dijk tussen het Steurgat en de Bergsche Maas wordt verbeterd. Informatie hierover staat in de rubriek Dijkverbetering.

Meer informatie

Heeft u nog vragen? Neemt u dan gerust gerust contact op met Arno van Teefelen van Waterschap Rivierenland. Hij is bereikbaar via telefoonnummer (0344) 649 250 of per mail a.van.teefelen@wsrl.nl.

Paginafuncties

Waterschap Rivierenland
Naar boven