Smoutjesvliet Noordoost en Noordwest


Wat moet er gebeuren?
De noordoostelijke kade van Smoutjesvliet is niet meer stabiel genoeg. Daarom gaan we deze versterken. De westzijde gaan we ophogen. In de kade van Smoutjesvliet Noordwest ligt een gasleiding. Er wordt nog onderzocht of de gasleiding kan blijven liggen of dat deze vervangen moet worden wanneer deze kade wordt versterkt.
Ontwerp
Het definitief ontwerp is gereed en gedeeld met de directbetrokkenen. De grondverwerving is inmiddels ook afgerond. Op basis van het definitief ontwerp zijn alle vergunningen aangevraagd.
Op dit moment is nog niet bekend welke aannemer het werk gaat uitvoeren.
Omdat er op sommige plekken kabels & leidingen liggen, zijn er gesprekken met de netbeheerders over het verleggen hiervan.
We verwachten eind augustus 2026 te starten met de uitvoering.
Onderzoeken
Om de kadeversterking uit te voeren zijn diverse onderzoeken uitgevoerd. Er volgen in deze fase geen onderzoeken meer.
Procedures/vergunningen
Om het werk te kunnen uitvoeren zijn verschillende vergunningen nodig. Deze zijn allemaal aangevraagd. In dit formele traject heeft iedereen die bedenkingen heeft tegen (onderdelen) van de werkzaamheden, de kans gekregen om dit aan te geven. Direct aangrenzende eigenaren zijn persoonlijk op de hoogte gebracht over verkregen vergunningen.
Vergunningen/besluiten die in ieder geval nodig zijn, zijn:
- Projectbesluit; inclusief aanpassing omgevingsplan
- Natuurvergunning
- Omgevingsvergunning voor dempen en graven van watergangen
Planning
- Ontwerp in najaar 2025 definitief
- Procedures en vergunningen (2025/2026)
- Aankoop gronden (2025)
- Uitvoering start augustus 2026