Dertien partijen deden mee aan de waterschapsverkiezingen. Op onderstaande pagina's vindt u meer informatie over waar deze partijen voor staan en wie de kandidaten zijn.

1. CDA

Waar staat het CDA voor.

De kandidaten van het CDA zijn:

Nr

Naam

Woonplaats

1

Groenenberg, E. (Esther) (v)

Ressen

2

Slob, T.J. (Teunis Jacob) (m)

Noordeloos

3

Visser-Kieboom, J. (Hannie) (v)

Werkendam

4

Kraijo, J. (Arjan) (m)

Langerak

5

van Deelen- Kamps, M. (Maaike) (v)

Elst

6

van den Herik, A. (Arie) (m)

Sliedrecht

7

Sijpkes, A.D. (Arjen) (m)

Tiel

8

Schellekens, H.J.M. (Henk) (m)

Dreumel

9

Kuijten, P.J. (Paul) (m)

Gorinchem

10

van Middelkoop, M. (Maks) (m)

Ameide

11

van Haarlem, J.H. (Erik) (m)

Deil

12

Fleuren, S.G.P. (Sylvia) (v)

Groesbeek

13

Buwalda, S.H. (Simon) (m)

Zaltbommel

14

de Jong, C.M. (Cees) (m)

Hoogblokland

15

de Man, R.A. (Ruben) (m)

Herwijnen

16

Elmaci, R. (Ridvan) (m)

Leerdam

17

Boll, J.P.J. (Josien) (v)

Wijk en Aalburg

18

van Doorn, J.H. (Johan) (m)

Herveld

19

de Haan, M.A.C. (Maurits) (m)

Sliedrecht

20

de Deugd-Bos, M. (Margreet) (v)

Alblasserdam

21

Visser, W. (Wouter) (m)

Angeren

22

Koorevaar, J.C. (Jan Arie) (m)

Goudriaan

23

van der Lugt, G.G. (Geerten) (m)

Ochten

24

van den Dool, L.T. (Leon) (m)

Papendrecht

25

van Ekeren, J.F. (Jenno) (m)

Vuren

26

de Ruiter, W. (Wim) (m)

Hardinxveld-Giessendam

27

van de Water, H. (Herman) (m)

Arkel

28

Dekkers, G. (Robert) (m)

Maasdriel

29

Spek, T.A. (Ton) (m)

Sliedrecht

2. Lijst Water Natuurlijk

Waar staat Water Natuurlijk voor.

De kandidaten van Water Natuurlijk zijn:

Nr

Naam

Woonplaats

1

de Cocq, P. (Patricia)

Ammerzoden

2

Rijsdijk, A.J. (Arjen)

Gorinchem

3

Tomassen, F.H.M. (Franka)

Randwijk

4

van der Schans, F.C. (Frits)

Bruchem

5

Jeurissen, G.W.J. (Bert)

Ewijk

6

Smit, G.B. (Gijsbert)

Rossum

7

Zeelen, A. (Annemiek)

Arnhem

8

Zwanikken, T.H.C. (Tim)

Nijmegen

9

van Rooij, J.J.C.M. (Jacqueline)

Geldermalsen

10

Hirdes, A.J.F.M. (Ton)

Nijmegen

11

Willems, D. (Daphne)

Beuningen

12

Blonk, N.J.A. (Niek)

Nijmegen

13

Niemeijer, I. (Iris)

Ooij

14

van der Loo, J.J. (Joël)

Arnhem

15

Bogerman, V.P. (Vic)

Vuren

16

Wannyn, R.J.W.V. (Robert-Jan)

Sliedrecht

17

Klaver, R.H. (Bob)

Nijmegen

18

Oortwijn, R.P. (Rudi)

Culemborg

19

Dam, P.J. (Erjan)

Meteren

20

Tuinder, S. (Saskia)

Malden

21

Vintges, V.A.M. (Volkert)

Nijmegen

22

Strik, M.H.A. (Tineke)

Dodewaard

23

van Eck, W.M. (Wouter)

Groesbeek

24

Dumont, M.J. (Riet)

Nijmegen

25

Drent, A.J. (Bert)

Kesteren

26

Kuiper, R. (Rienk)

Beuningen

3. VVD

Waar staat de VVD voor.

De kandidaten van de VVD zijn:

Nr

Naam

Woonplaats

1

van der Netten van Stigt, A.H. (Andries) (m)

Enspijk

2

Reitsma, N. (Nanette) (v)

Heteren

3

Stallaert, A.P.C.J. (Annemieke) (v)

Alphen

4

Aaldering, T.B.M. (Theo) (m)

Gendt

5

Lelieveld, R.J. (Rogier) (m)

Nijmegen

6

Kolff, J. (Jan) (m)

Woudrichem

7

Braster, S.O. (Sven) (m)

Nijmegen

8

van de Riet, A.J.M. (Annie) (v)

Sliedrecht

9

Kossmann, A. (Kiki) (v)

Nederhemert

10

Praat, M.E. (Monica) (v)

Druten

11

Boerakker, W.H.T. (Wessel) (m)

Maasbommel

12

Jansma, E.W.E. (Eijte) (m)

Berg en Dal

13

Müller, L. (Lewis) (m)

Tiel

14

van Zee, H. (Ric) (m)

Heukelum

15

van Ingen, G.J. (Gert-Jan) (m)

Lienden

16

van Meeteren, J.C.W. (Cootje) (v)

Opijnen

17

Plessius, I. (Isabel) (v)

Zaltbommel

18

van Dijk, G.M. (Gerrit) (m)

Sliedrecht

19

van der Burg, N.J. (Janique) (m)

Est

20

van Everdingen, J. (Jasper) (m)

Culemborg

21

Maris, A.H.M. (Nen) (v)

Nijmegen

22

van Dam, A.M. (Anouk) (v)

Wijchen

23

Hammer, R. (Remco) (m)

Groesbeek

24

Kumas, H.H. (Hasan) (m)

Arnhem

25

Feringa, B.W. (Bastiaan) (m)

Nijmegen

26

de With, T.P. (Thijmen Peter) (m)

Lexmond

27

van Andel, N. (Niels) (m)

Kesteren

28

van Blijderveen, J.K. (Julian) (m)

Lienden

29

Doedens-Korsten, C.J.M. (Chantal) (v)

Nijmegen

30

Meerburg, B.G. (Bastiaan) (m)

Heteren

4. Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)

Waar staat de P.v.d.A. voor.

De kandidaten voor de P.v.d.A. zijn:

Nr

Naam

Woonplaats

1

van 't Pad, H. (Henk) (m)

Leerdam

2

IJff, A.M. (Annet) (v)

Buurmalsen

3

van Leeuwen, M.A.H. (Max) (m)

Nijmegen

4

Brink, B. (Ben) (m)

Tiel

5

van Bergen, C.A.J.M. (Corné) (m)

Bemmel

6

Lenzen, M.J. (Michael) (m)

Nijmegen

7

van Roosmalen, J.N.M. (Joke) (v)

Huissen

8

Buskens, P.J.H. (Jean) (m)

Nijmegen

9

van Hulsentop-van der Linden, M.E.A. (Marlies)

(v)

Nijmegen

10

Vink-Schutte, G.M.H. (Truus) (v)

Arnhem

11

Oostrum, J.C. (Jack) (m)

Gorinchem

12

Kraaijeveld, E.C.M. (Eelke) (m)

Hardinxveld-Giessendam

13

Alderliesten, C. (Christian) (m)

Hank

14

Nieuwenhuis, G.J.A. (Gerard) (m)

Kesteren

15

IJssels, P. (Piet) (m)

Gorinchem

5. Partij voor de Dieren

Waar staat de Partij voor de Dieren voor.

De kandidaten van de Partij voor de Dieren zijn:

Nr

Naam

Woonplaats

1

van Gent, R.P. (Paul)

Nijmegen

2

Jackson, L.A. (Lysanne)

Tiel

3

Naber, Z.D. (Zwanny)

Ingen

4

Riezebosch, F.J. (Femmeke)

Leerdam

5

van Bree, H. (Hugo)

Nijmegen

6

Wong, Y. (Yeattem)

Culemborg

7

Griemelijkhuijsen, T.R. (Tim)

Nijmegen

8

Jäkel, S. (Sanne)

Nijmegen

9

van Broekhoven, H.L.I. (Hanneke)

Nijmegen

10

Lauret, E.A.H. (Eline)

Nijmegen

11

Salemans, B.R. (Bart)

Nijmegen

12

Kuijer, B. (Bart)

Beuningen

13

de Gram, F. (Frank)

Nijmegen

14

van der Velde, M.C. (Myra)

Culemborg

15

van Diepen, M.J. (Marianne)

Nijmegen

16

van Eijden, R.M.G. (Rebecca)

Nijmegen

17

de Boer, H.E. (Hedzerd)

Nijmegen

18

Khoeblal, R.E. (Rhea)

Nijmegen

19

Fleuren, L.E. (Lesley)

Arnhem

20

van der Kraan, D.F. (Dana)

Nijmegen

6. 50Plus

Waar staat 50Plus voor.

De kandidaten van 50Plus zijn:

Nr

Naam

Woonplaats

1

Fienieg, H.C. (Huib) (m)

Bemmel

2

Tunru, R.J. (Rob) (m)

Culemborg

3

van Straten, A. (Anton) (m)

Tiel

4

Weijers, T.A. (Theo) (m)

Wijchen

5

van Elst, H.D.P. (Henk) (m)

Rumpt

6

van Straten, M.E. (Magda) (v)

Tiel

7

van den Bovenkamp, M. (Marjon) (v)

Rumpt

8

Verhoeks, W.H. (Wilma) (v)

Kapel Avezaath

7. Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP)

Waar staat de SGP voor.

De kandidaten van de SGP zijn:

Nr

Naam

Woonplaats

1

den Hartog, G.V. (Goos)

Ochten

2

de Groot, B. (Bas)

Molenaarsgraaf

3

Baggerman, C. (Chris)

Werkendam

4

Geluk, E. (Evert)

Leerbroek

5

van Tuijl, R.D. (Rochus)

Zuilichem

6

van de Bijl, C. (Kees)

Lienden

7

Kroon, D. (Dirk)

Dodewaard

8

van den Berg, L. (Lennart)

Gameren

9

de Jong, J.A. (Jasper)

Hardinxveld-Giessendam

10

de Jager, C.N. (Nico)

Sliedrecht

11

de Visser, M. (Matteo)

Leerdam

12

van de Sluis, M. (Marten)

Randwijk

13

Simons, T. (Theo)

Geldermalsen

14

Grauss, P. (Paul)

Werkendam

15

Quik, J. (Joost)

Hedel

16

van Bruchem, L. (Lourens)

Tricht

17

Biesheuvel, E. (Liza)

Gameren

18

Verheij, P.J. (Peter)

Alblasserdam

19

van Gammeren, C. (Corne)

Veen

20

de Gruijter, P. (Piet)

Nieuw-Lekkerland

21

Blok, W.C. (Wietse)

Bleskensgraaf ca

22

Crum, J.W. (Wim)

Dodewaard

8. ChristenUnie

De ChristenUnie staat voor.

De kandidaten voor de ChristenUnie zijn:

Nr

Naam

Woonplaats

1

Boender, C.G. (Kees)

Molenaarsgraaf

2

Drost, H.P. (Harrie)

Ochten

3

van Harten, W. (Willem)

Papendrecht

4

Verdoorn, M. (Machiel)

Werkendam

5

Klapwijk, E.T. (Eduard)

Giessenburg

6

Baars, H.C. (Dico)

Meerkerk

7

ter Kuile, H.J. (Hens)

Alblasserdam

8

Kemkes, G. (Gerard)

Giessenburg

9

Koning, J.M.C. (Martin)

Tiel

10

Nieuwenhuizen, C. (Kees)

Veen

11

Maaijen, G. (Gerdien)

Heteren

12

van Dijk, T. (Teus)

Giessenburg

13

Scholtens-de Vries, C.F. (Charlotte)

Gorinchem

14

van der Zaag, C.G. (Kees)

Culemborg

15

Vlasblom-van Heiningen, A.J. (Anja)

Alblasserdam

16

Bassa, T. (Thomas)

Meerkerk

17

Schermers-van Elderen, A.H. (Hennie)

Werkendam

18

Grandia, G.C. (Gilco)

Aalst

19

Stouten-de Winter, A.H. (Rianne)

Sliedrecht

20

Pors, L.W. (Willem)

Hardinxveld-Giessendam

21

Duizer, A. (Anne)

Giessen

22

Westerink-Petersen, J. (Judith)

Heteren

23

Stam, T. (Teus)

Alblasserdam

9. AWP voor water, klimaat en natuur

AWP staat voor.

De kandidaten voor het AWP zijn:

Nr

Naam

Woonplaats

1

van der Wedden, G.A. (Guido) (m)

West Betuwe

2

van den Oord-de Klein, H.C.A. (Heidi) (v)

Maasdriel

3

Daamen, S.H.B. (Stefan) (m)

Nijmegen

4

Mollema, F.H. (Lizanne) (v)

Meteren

5

bij de Leij, A.W. (André) (m)

Huissen

6

Docters van Leeuwen, L. (Linda) (v)

Druten

7

Scheffe, O. (Onno) (m)

Alblasserdam

8

Dekker, M.D.M. (Marij) (v)

Geldermalsen

9

Brand, A.M. (Anne Marie) (v)

Culemborg

10

Lammers, R. (Ruud) (m)

Papendrecht

11

Veldman, R.M.M. (Rita) (v)

Wijchen

12

van den Berg, C. (Kees) (m)

Meerkerk

13

Lau, Y.H. (Laurena) (v)

Nijmegen

14

van Vuuren, A.W.C. (Arnold) (m)

Zaltbommel

15

Bos, S.C. (Sonja) (v)

Andelst

16

van den Boogaard, F.G.P.J. (Frits) (m)

Beuningen

17

van Wijk-de Heus, K. (Klaartje) (v)

Deil

18

Goossens, E.R. (Ed) (m)

West Betuwe

19

Meijdam, T. (Teus) (m)

Leerdam

20

van der Eijk, J.H. (Koos) (m)

Deil

21

Aantjes, J.J. (Jan) (m)

Vuren

22

van Helten, J.A. (Jan) (m)

Geldermalsen

23

Timmerman, G. (Gert) (m)

Buurmalsen

24

Ribbers, D.A.J. (Dylan) (m)

Altena

10. JA21

JA21 staat voor.

De kandidaten van JA21 zijn:

Nr

Naam

Woonplaats

1

van Nordennen, T. (Teus) (m)

Giessenburg

2

Verschoor, P.C.A. (Peter) (m)

Gorinchem

3

Hekkers, A.H. (Albert) (m)

Hoogblokland

4

Poustylnikoff, A. (Alexander) (m)

Buren

5

Saija, G.S.J. (Geronimo) (m)

Culemborg

11. Belang van Nederland (BVNL)

BVNL staat voor.

De kandidaten van BVNL zijn:

Nr

Naam

Woonplaats

1

Roza, A.M.H. (Arie) (m)

Poederoijen

2

Beverloo, M. (Marco) (m)

Nederhemert

3

van Dalen, E.H. (Elbert) (m)

Zaltbommel

12. Water Lokaal

Water Lokaal staat voor.

De kandidaten van Water Lokaal zijn:

Nr

Naam

Woonplaats

1

van Zanten, D. (Dick) (m)

Gorinchem

2

Versluis, M. (Marjan) (v)

Gorinchem

3

van Doesburg, J.C. (Johan) (m)

Gorinchem

4

de Gier, J.F. (Fred) (m)

Gorinchem

5

Pelin, A. (Annabel) (v)

Gorinchem

6

van Rosmalen, T.H. (Jeroen) (m)

Gorinchem

7

Bahlmann, B.C.S. (Björn) (m)

Gorinchem

8

Elmaci, I. (Ibrahim) (m)

Gorinchem

9

Schefferlie, P.C.J. (Pierre) (m)

Gorinchem

13. BBB

BBB staat voor.

De kandidaten van de BBB zijn:

Nr

Naam

Woonplaats

1

Peek, E.C. (Corine)

Herveld

2

Vermeulen, J.A.B.A. (Jos)

Beuningen Gld

3

Boons, M.J.M. (Melinda)

Hank

4

Bunt, M. (Marinus)

Herveld

5

Nijhoff, C. (Cor)

Waardenburg

6

Litjens, W.B.G.J. (Wilbert)

Puiflijk

7

van Rossum, C.C.W.M. (Chris)

Maasbommel

8

Kool, S. (Saskia)

Tuil

9

de Haan, J.C. (Ronald)

Drongelen

10

Niessen, G.H. (Gerrie)

Wadenoijen

11

van Eldert, R.P.A. (Rogier)

Ravenswaaij

12

Arnts, B.A.W. (Barton)

Ooij

13

Versluijs, H.W. (Henk)

Culemborg

14

van Mourik, H.J. (Hans)

Gorinchem

Proces verbaal over geldigheid en nummering kandidatenlijsten

Het Centraal Stembureau heeft in zijn zitting van 3 februari 2023 de kandidatenlijsten geldig verklaard en de nummering van de lijsten vastgesteld. U kunt hier het proces-verbaal van de zitting, met alle kandidatenlijsten, inzien.

Geborgde zetels

Het algemeen bestuur van Waterschap Rivierenland bestaat uit 30 zetels. Daarvan worden er 26 zetels uit de partijen via de waterschapsverkiezingen gekozen. De overige vier zijn geborgde zetels. Via LTO Noord en ZLTO vinden de benoemingen plaats voor twee zetels in de categorie Ongebouwd. Via de Vereniging van Bos- en Natuurterreineigenaren (VBNE) vinden de benoemingen voor twee zetels plaats voor de categorie Natuurterreinen. 

Hulp nodig bij het stemmen?

Weet je niet op wie je moet stemmen? Vul dan de stemwijzer in. Een aantal stellingen helpt jou te kiezen welke partij het beste bij jou past. Dat maakt het stemmen op 15 maart een stuk makkelijker!

Vragen?

Voor meer informatie en vragen kunt u contact opnemen door te mailen naar waterschapsverkiezingen@wsrl.nl of te bellen naar Waterschap Rivierenland via (0344) 64 90 90.